Подробности , фантастика и инсектициди

Подробности , фантастика и инсектициди

Подробности , фантастика и инсектициди

Blog Article

фосфорорганични (тиофос, карбофос, метилмеркаптофос, дихлофос, диазинон и др.)

Трудно бихте си представили, че можем да съзираме каквато и да е красота в хлебарки, дървеници, дървояди, кърлежи, бълхи и всякакви акари.

Те са проблем който не бива да бъде пренебрегван нито от малки фермери любители, нито от големи производители. Трябва винаги да спазвате инструкциите на препаратите и да контролирате правилно впръскваните дози, времето подходящо за впръскване с инсектициди, както и карантинния срок на препаратите за борба с инсекти по растенията.

Всички качествени инсектициди, като Димилин и Айкън например, са доказано ефективни против нашествениците в дома или офиса. Важно е да спазвате инструкциите за употреба, както и да не пропускате обработка, за да унищожите напълно популацията от насекоми.

Хлебарките са най-масовият вредител, който може да се срещне навсякъде и по всяко време. Борбата срещу този вид насекоми се води целогодишно, защото създанията са известни с пословичната си издръжливост, която им е помогнала да оцелеят дори и в екстремни условия.

Генната модификация на растенията им позволява да станат много по-устойчиви на вредители. (Някой от модифицираните растения например могат да произвеждат протеини, които да убиват насекомите).

Инсектицидите са химически или биологични вещества, предназначени да се справят с популацията на вредните насекоми.

Този вид средства за растителна защита са предназначени основно за Инсектициди смучещи или гризещи вредители като гъсеници, колорадски бръмбар, скакалци, мишки, листни въшки и други.

Кои са най-известните и използвани масово инектициди в България?

Потъващи разпръсквачи Дюзи за потъващи разпръсквачи

По-долу в статията може да разберете, кои са най-използваните и най-качествени и популярни инсектициди в България, а също коя група от тях, как въздейства върху вредителите и т.н. 

Използвайте предпазни средства като ръкавици и маска при нужда.

Стомашните убиват насекомото, след като веществото попадне в устния му апарат. Тези инсектициди се използват както чрез пръскане, така и чрез поливане на почвата. Всички имат карантинен период, който трябва да бъде спазван стриктно. 

- Неоникотиноиди – сравнително нова разновивдностисектициди, която се оказа пагубна за популациите на пчелите и бързо беше забранена за ползване в Европейския съюз на местата където обитават тези насекоми.

Report this page